BOBování 2015 aneb BOBování pro Terezku

BOBování pro Terezku (2015)

Terezka je dvanáctiletá slečna z Bíliny. Přišla na svět již ve 26. týdnu těhotenství a vážila necelé kilo. Ihned po porodu nastaly vážné komplikace. Došlo ke krvácení do mozku a následnému hromadění mozkomíšního moku. Mozek byl utlačován a bylo nutné mozkomíšní mok odsávat. Bohužel tento předčasný porod a následné komplikace měly vliv na Terezčin budoucí psychomotorický vývoj. 

Terezka má kvadruparetickou spatickou formu (postižení všech čtyř končetin) dětské mozkové obrny. Postupem času přibývaly další diagnózy. Ve dvou letech dostala první epileptický záchvat, prodělala šest operací mozku, postupně se jí zhoršuje zrak a pohyblivost a musí chodit na pravidelné ortopedické zákroky. 

Vzhledem ke svému postižení je Terezka plně odkázána na pomoc svých nejbližších, kteří se jí snaží svou láskou a péčí dopřát co nejspokojenější a nejšťastnější život. Velkou naději vkládají do speciální rehabilitační péče,  tzv. Klim – terapii, v Klimkovicích. Bohužel tato léčba je velmi nákladná a je jen zčásti hrazena zdravotní pojišťovnou. Terezka má kvadruparetickou spatickou formu (postižení všech čtyř končetin) dětské mozkové obrny. Postupem času přibývaly další diagnózy. BOBování pro Terezku (2015)Ve dvou letech dostala první epileptický záchvat, prodělala šest operací mozku, postupně se jí zhoršuje zrak a pohyblivost a musí chodit na pravidelné ortopedické zákroky. 

Doplatek za čtyři týdny pobytu je cca 46 000 Kč. Lékaři doporučují Klim – terapii zopakovat ještě tentýž rok, tentokrát je však úhrada pobytu, 86 000 Kč, zcela na rodině.

Výtěžek z letošního Bobování by byl použit především k pokrytí finančních nákladů spojených s Terezčiným léčebným pobytem v Klimkovicích.

Děkujeme všem, kteří chtějí spolu s námi Terezce pomoci.

Bob a Bobci
Ropáci On Tour z.s.

Vzpomínáte si na hlasování o barvě dresu na probíhající sezónu TELH? Jediný bílý kus s číslem 9 a jménem Martina Ručinského, o kterém jsme již psali, vlastní fanklub RoT a nyní přichází ten správný čas začít s ním nakládat podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí. Před nedělním zápasem (15. února) se Slavií absolvuje Růča v tomto dresu předzápasové rozbruslení a následně bude umístěn do aukce - celý její výtěžek bude putovat na charitativní akci BoBování 2015. Pro tyto účely jsme již vyjezdili při prvních šesti venkovních kolech 20.500,- Kč.

Pro RoT napsal PtakulinBob a Bobci
kapela

Copyright © 2014. All Rights Reserved

Powered By Imagine Media & Crossmind.cz