BOBování 2013 aneb BOBování pro Ondřeje

BOBování pro Ondřeje (2013)V Litvínově žije devítiletý Ondřej Krejča. Narodil se 17.12.2003 jako zdravý téměř čtyřkilový chlapec. Bohužel asi v pátém měsíci lékaři u Ondřeje diagnostikovali nevyvinutí očního nervu, tedy praktickou slepotu. Navíc od čtyř let trpí Ondra celiakií a musí držet bezlepkovou dietu.

Ondra je veselý, společenský, zvídavý a také talentovaný kluk, hraje na zobcovou flétnu, tahací a foukací harmoniku, piano a jeho velkým přáním je naučit se na bicí. Nebojí se ani pohybu, rád plave a jezdí na koni. Chodí do třetí třídy na Základní školu v Litvínově. Je bystrý, šikovný a učení ho baví. Problémem jsou však učebnice, neboť pokud chce používat stejné jako jeho spolužáci, musí být přepsané do Braillova slepeckého písma.

Příspěvky vybrané na Bobování byly použity především na Ondrovo vzdělávání, a to konkrétně na pomůcky, které nejsou hrazené státem a mohou mu pomoci žít plnohodnotněji i s tímto celoživotním handicapem. Šlo například o přepsání sady učebnic do Braillova písma pro jeden ročník základní školy, které stojí 30 000,- Kč (cca 15,- Kč za jednu stránku) a zakoupení čtecího a počítačového zařízení s hlasovým a hmatovým výstupem.

V roce 2013 se do Bobování zapojují členové fan klubu litvínovského hokeje Ropáci on Tour. 
Všem patří veliký dík.O zapojení fanklubu na BOBování pro Ondřeje se můžete dočíst na stráknách Litvínovského hokeje...


BOBování pro OndřejeBob a Bobci
kapela

Copyright © 2014. All Rights Reserved

Powered By Imagine Media & Crossmind.cz