BOBování 2018, aneb BOBování pro Kačku a Kubu

KATKA ZÍKOVÁ pochází z Litvínova. Přišla na svět spolu s Anežkou před sedmi lety. Na rozdíl od své sestry se Kačka musela odmalička potýkat s vážnými zdravotními problémy. Má dětskou mozkovou obrnu ve formě postižení obou dolních končetin. Pro její léčbu je nejdůležitější rehabilitace a léčebné pobyty v Klimkovicích. V současné době se především díky této Klim - therapii Katka pokouší chodit s berličkami, a dokonce sama zvládne udělat několik samostatných krůčků. Všichni Katčini nejbližší se snaží získat prostředky na tyto opakované lázeňské pobyty, které si musí rodina vždy plně hradit. Částka za jeden pobyt je 59020 Kč.

Kačenka je velký bojovník, vzorem a motivací je pro ni její sestřička Anežka, se kterou si touží jednou zaběhat, zaskákat. A proto je tu Bobování, aby Katce přispělo na další léčbu a pomohlo ji do budoucna dělat stále více samostatných kroků a skoků.

Desetiletý JAKUB MAŠEK žije v Mostě. Narodil se v sedmém měsíci a vážil  pouhých 990 g. V důsledku poporodních komplikací došlo k poškození mozku a následně byla stanovena diagnóza - dětská mozková obrna ve formě spastické kvadruparéze – poškození všech končetin. Postupně se přidávaly další komplikace, především epileptické záchvaty a problémy s příjmem potravy, nyní je Kubík krmen pomocí PEGU (hadičkou zavedenou skrz dutinu břišní do žaludku). Sám se také nedokáže otočit na bříško, nesedí, neleze a nemluví a je tak zcela odkázán na celodenní péči svých nejbližších. I přes to všechno je Kuba vnímavý kluk, který má rád různé zvuky, hudbu, miluje společnost dětí a je stále usměvavý. V současnosti je pro Kubu nejdůležitější získání kompenzačních pomůcek. Konkrétně potřebuje pojízdné lehátko do koupelny a autosedačku do auta. Klasická sedačka je již v současné době nevyhovující, Rodina by mu ráda pořídila zdravotní otočnou sedačku. Cena zdravotní sedačky je 85 000 Kč, Je to částka, která je pro  rodinu těžko dosažitelná, a tak by Bobování rádo přispělo na její nákup.


Bob a Bobci
kapela

Copyright © 2014. All Rights Reserved

Powered By Imagine Media & Crossmind.cz