BOBování 2017, aneb BOBování pro Adélku

Adélka Steinickerová

V Duchcově žije pětiletá Adélka Steinickerová. Narodila se s poměrně vzácným dědičným onemocněním – Larsenovým syndromem. Nemoc se projevuje nadměrnou pohyblivostí kloubů a vazů. Klouby se tak mohou snadno dostat ze své přirozené polohy a způsobit vážné komplikace, např. luxaci (vykloubení) kloubu. 
Adélka Steinickerová

 

U Adélky byla také v souvislosti s tímto syndromem zjištěna vrozená vada – oboustranný pes equinovarus. Projevuje se chybným postavením nohou v hlezenním kloubu, kdy jsou nohy stočeny směrem dovnitř a vzhůru. Nejde sice o bolestivé onemocnění, ale ovlivňuje schopnost dítěte naučit se stát a chodit. Proto bylo nutné začít s léčbou již v kojeneckém věku. Svoji první operaci prodělala Adélka již v deseti měsících.

 

Adélka má postiženy klouby na všech končetinách, potřebuje pomoc okolí i při nejběžnějších činnostech. Její léčba je velmi náročná a vzhledem k prognóze onemocnění i dlouhodobá. Dochází na rehabilitaci, opakovaně je léčena pomocí sádrových dlah a prodělala již celkem osm ortopedických operací.

 

BOBování by rádo Adélce přispělo k nákupu rehabilitačních pomůcek, kočárku, ortopedické obuvi a na uhrazení lázeňského pobytu.Bob a Bobci
kapela

Copyright © 2014. All Rights Reserved

Powered By Imagine Media & Crossmind.cz