BOBování 2016, aneb BOBování pro dva kluky

Kryštof

Kryštof Jan Matouš

Sedmiletý Kryštof Jan Matouš pochází z Krupky. V důsledku předčasného porodu došlo krátce po narození k závažným zdravotním komplikacím, a to k hydrocephalu (nadměrnému hromadění mozkomíšního moku v mozkových dutinách).

I přes opakované neurochirurgické zákroky došlo k poškození mozku projevující se opožděným psychomotorickým vývojem. Kryštůfek má levostrannou mozkovou obrnu. Velmi důležitá je pravidelná rehabilitace založená na stimulaci zdravých nervových buněk. Jednou z nejúčinnějších léčebných metod je KLIM – THERAPIE v Klimkovicích. Vzhledem k výši doplatku, 55 000 Kč za čtyřtýdenní léčebný pobyt, je pro rodiče Kryštofa léčba finančně nedosažitelná. Lékaři navíc doporučují rehabilitační pobyt absolvovat 2x za rok.

Největším přáním Kryštofových nejbližších je poskytnout svému synovi co nejlepší podmínky pro zlepšení jeho fyzických a psychických schopností a možnost být v budoucnu v rámci svých možností soběstačným.

Příspěvky vybrané na Bobování byly použity k uhrazení rehabilitačního pobytu v Klimkovicích.


 

Martin Mráček

Martin MráčekDesetiletý Martin z Oseka pár dní před svými pátými narozeninami onemocněl angínou, k nemoci se přidávaly další komplikace, až byl nakonec přijat do nemocnice na JIP. Po řadě vyšetření byla stanovena diagnóza diabetes mellitus I. typu. Martínek byl tři dny v kómatu, z něhož se probral v den svých pátých narozenin. Bobování přispělo Martínkovi k nákupu pomůcek určených k léčbě diabetu.

Maminka musela dočasně přerušit zaměstnání, protože nebylo možné Martínka umístit do školky.

Martinův nestabilní diabetes je nyní léčen inzulinovou pumpou, kterou má 24 hodin denně napojenou na těle.
Na podzim 2015 byla Martínkovi diagnostikována další nevyléčitelná choroba kostí – osteopoikilie. Kvůli diabetu také trpí neurologickou poruchou, má zhoršenou citlivost v prstech.

Při poslední kontrole krve mu lékařka odhalila snížený počet bílých krvinek, díky které má sníženou imunitu, a bývá proto velice unavený.Pro každého klučinu se vybralo 138.610,- Kč.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


BOBování 2016 aneb BOBování pro dva kluky je za námi


Sobotní večer 16. dubna patřil charitativnímu festivalu BOBování, který proběhl v restauraci Beseda v Hrobu u Teplic. Již čtvrtým rokem se do této akce zapouje i fanklub Ropáci on Tour ve spolupráci s klubem HC VERVA Litvínov. Letošní rok jsme měli tu možnost pomáhat dvěma chlapcům: Kryštůfkovi a Martínkovi. O jejich těžkých životních osudech a o celém festivalu jsme vás již informovali prostřednictvím článku: BOBování 2016 aneb BOBování pro dva kluky.

Hned po vystoupení první kapely Bob a Bobci z Křižanova byl na pódiu předán symbolický šek od Ropáků v hodnotě 60.000,- Kč pro oba chlapce. Akce se zúčastnili nejen zástupci fanklubu, ale i klubu HC VERVA Litvínov - generální manažer Ing. Robert Kysela a předseda představenstva p. Jiří Šlégr.

Největší podíl na celkové předané sumě měla dražba dvou dresů z hokejové exhibice k 70. letům litvínovského hokeje. Dres Jiřího ŠLÉGRA byl vydražen za úžasných 24.499,- Kč a jeho majiteli se stala rodina Kasalových z Litvínova. Kdo by hledal nějakou spojitost, opravdu by ji našel. Paní Kasalová byla za svobodna Šlégrová a je sestrou Jiřího Šlégra. Druhý dres Matina STRAKY putuje do Plzně za panem Jiřím Demišem za 10.300,- Kč. Pan Demiš už před dvěma roky vydražil dres našeho "Gumy" a společně se svým synem Kubou ho přebíral u nás v Litvínově. Bohužel osud byl nesmlouvavý a Kuba neměl šanci zvítězit nad svou nemocí. Nyní již není mezi námi a na bohulibou pomoc svého milovaného otce dohlíží zeshora.

Peníze vydražené z dresů jsme pak navýšili na 45.000,- vybranými penězi ze zájezdů na baráž, které nám klub HC VERVA Litvínov zadotoval, ale jelikož my nechtěli jezdit zadarmo, tak jsme vybírali symbolickou padesátikorunu od každého účastníka zájezdu. Finální částku na 60.000,- Kč potom dorovnal pan Jiří Šlégr společně s Ing. Robertem Kyselou.

Druhým šekem, který jsme na podiu nakonec také mohli předat bylo 15.000,- Kč od společnosti REMED Meziboří s.r.o., zastoupenou panem primářem MUDr. Petrem Myšákem. Ten se BOBování účastní již také řadu let a uvědomuje si potřebu podpory všem, kteří nemají to štěstí a jejich život je plný překážek a nástrah. Právě těm se věnuje i REMED - nestátní zdravotnické zařízení nabízející zákazníkům garantovanou, časnou, komplexní i krátkodobou zdravotní péči výhradně hospitalizačního typu v plném rozsahu fyziatrie, balneologie a léčebné rehabilitace, zejména pro spádové území Ústeckého kraje. Více se o jejich aktivitách můžete dočíst na: REMED Meziboří s.r.o.

Jak celé BOBování dopadlo?

Různé firmy, jednotlivci, účastníci samotného festivalu ad dokázali to, že celkový výtěžek večera byl 277.220,- Kč pro oba chlapce. Nezbývá než poděkovat všem, kteří se na jejím naplnění podíleli. Jedná se o částku, která pomůže oběma rodinám vést klidnější život a zajistit svým synům na zhruba rok a půl plnohodnotnou léčbu. Sport a charitativní činnost by měla jít ruku v ruce a my se budeme snažit vždy o podporu festivalu BOBování, který nám již přirostl k srdci.


BOBování pro dva klukyPředání šeku rodičům se ujal Jan Ptáček alias Ptakulin a Jiří Šlégr

Pro RoT napsal ptakulin / foto Jan Jindra
>>převzato z oficiálních stránek fanoušků Litvínovského hokeje Ropáci On Tour<<

Bob a Bobci
kapela

Copyright © 2014. All Rights Reserved

Powered By Imagine Media & Crossmind.cz