Bobování 2011 aneb BOBování pro Kačenku

A komu letos BOBování pomůže? Kačence.

21. října 2008 se v Mostě narodili Kateřina a Michal Balínovi. Přišli na svět o dva měsíce dříve a Kačence se již v prvních dnech života nedařilo. Zřejmě v důsledku poporodních komplikací u ní došlo ke krvácení do mozku, které vedlo ke vzniku hydrocephalu.

Hydrocephalus (z řec. hydro - voda a cephalus - hlava) je nadměrné nahromadění mozkomíšního moku v mozku. Mozek je tak utlačován a dochází k jeho poškození. Příčiny mohou být vrozené nebo získané (infekce, úraz, krvácení, nádor).

Dnes je hydrocephalus léčen převážně chirurgicky – zavedením tzv. shuntu. Shunt je pružná trubice, která odvádí mozkomíšní mok z mozku do dutiny břišní, kde se vstřebává do krevního oběhu. Bohužel ani toto zařízení není dokonalé a i malá Kačka s tím má své zkušenosti. Musela prodělat již čtyři zákroky v celkové narkóze spojené s reoperací shuntu.

V současnosti je Kačenčino poškození mozku natolik rozsáhlé, že je po stránce psychomotorické na úrovni 2-3 měsíčného dítěte, nedokáže např. sama udržet hlavičku, otáčet se z boku na bok atd. Navštěvuje denní stacionář v Mostě, kde pracuje především s velmi účinnou rehabilitační Vojtovou metodou. Bohužel vývoj jejího onemocnění lze jen těžko předpokládat.

Kačenka je plně odkázána na pomoc okolí. Vzhledem ke svému motorickému postižení je pro ni i taková „obyčejná“ věc jako je procházka věcí velmi složitou a v současnosti prakticky nedostupnou. Pomohl by speciální kočárek. Přestože VZP uhradí 21 000,- Kč, stále je na Kačence, aby si na vozítko přispěla částkou do 51 000,- Kč.

Pomůže Bobování 2011? Budeme nesmírně rádi, když se k nám přidáte a pomůžete přispět Kačence na to, aby mohla spolu s námi poznávat svět.
 
 
 
Rodiče Kačenky a Michala
a také, Bob a Bobci.


Bob a Bobci
kapela

Copyright © 2014. All Rights Reserved

Powered By Imagine Media & Crossmind.cz