BOBování 2009, aneb BOBování pro Mirka

Ahoj Bobe!
Mirek Štechmiler  
   Už to jsou dvě léta, cos nám odešel do muzikantského nebe. Určitě nás bedlivě sleduješ a vzpomínáš na loňské BOBování. Myslíme si, že nám všem bylo dobře a že to, co jsme si předsevzali (vybrat určitou finanční částku k uctění Tvé památky), se podařilo. A tak jsme dostali takový nápad, co kdybychom se za rok sešli znovu, pobavili se a zároveň pro někoho něco udělali, někomu pomohli. Víme, že jsi byl velký milovník života a rád si dělal lidem kolem sebe radost, a když bylo třeba, pomohl jsi. Bohužel Ti osud nedopřál potomka, přesto, pokud se někde objevila dětská tvář, snažil ses ji rozesmát.

    V Háji u Duchcova žije devítiletý Mirek. Ještě nedávno to byl "obyčejný" kluk, který si rád hrál, sportoval, trochu zlobil a rád se smál. Jeho život se doslova ze dne na den změnil, přišla diagnóza - Perthesova choroba. Mirkova nemoc se však dá léčit, čeká ho operace a následná dlouhodobá rehabilitační léčba. Bude na to potřebovat nejen dost síly, trpělivosti, lásky a péče své rodiny a kamarádů, ale také pomoc okolí. A co kdyby BOBování pomohlo? Příspěvek, který by se tentokrát během večera vybral, by posloužil alespoň částečně ke krytí nákladů spojených s dojížděním do pražského Motola, pobytem v nemocnici a také následnou domácí péčí.

    Věříme, že letošní Bobování by se tak mohlo stát nejen příjemným setkáním kamarádů, ale především by pomohlo jednomu klukovi, který to teď nemá zrovna lehké.
Tví Bobci
 
 
Mirek Štechmiler

    Narodil se 20. března 2000, bydlí v Háji u Duchcova a je žákem třetí třídy ZŠ v Oseku. Od listopadu 2008 se začaly u Mirka objevovat první příznaky onemocnění (kulhání, bolesti v oblasti třísla), které se rychle zhoršovaly a nakonec byla stanovena diagnóza "Perthesova choroba".

Mirek v Motolské nemocnici     Jde o závažné onemocnění kyčelního kloubu, kdy dochází k poruše cévního zásobení hlavice stehenní kosti. Osifikační centrum hlavice podlehne nekróze, postupně se vytvoří nové krevní zásobení, které vede k přestavbě kosti. Onemocnění může vést až k závažné deformitě kyčelního kloubu, omezující v různé míře pohyb v postižené kyčli, tělesnou výkonnost a může také přispět k vývoji časné artrózy kloubu. Nemoc postihuje častěji chlapce (1:5 v poměru k dívkám) a u většiny pacientů proběhne počátek choroby mezi 6. - 9. rokem. Příčina onemocnění není dosud známa, například přímá dědičnost nebyla prokázána. O výběru léčby rozhoduje rozsah postižení hlavice, postupuje se od konzervativní až po chirurgickou (úprava tvaru hlavice).
 
 


Koncert BOBování 2009

    Zahájení koncertu BOBování 2009, aneb BOBování pro Mirka je plánováno na 18:00 hodinu, v sobotu 18. dubna 2009 v sále restaurace Beseda v Hrobě. Účast přislíbili hosté a kamarádi z kapel:

Ginevra
Lidumil se bohužel omlouvají, přejeme brzké uzdravení!!!
Kapitán Kid
Střepy Jihlava
Střepy Světec
Duo Passage
 
O zzzzzvuk se postará se svým týmem Jirka Zámečník. Přijďte pobejt a podpořit dobrou věc... :-)
Bob a Bobci
 
 
BOBování 2009, aneb jak to všechno dopadlo
 
Vážení přátelé

    S několika týdenním odstupem jsem přemýšlel nad akcí, u které jsem měl štěstí být její součástí od samého počátku. Co vedlo nás, partu nadšených hudebníků, k zorganizování koncertu je vcelku nasnadě. Vzpomenout společně s dalšími kapelami na kamaráda, který nás předčasně před několika málo lety opustil. Při prvním BOBování jsme měli jasný cíl. Pokusit se vybrat peníze na pomník, který by mohl vyjádřit co pro nás všechny BOB znamenal. Povedlo se a na Duchcovském hřbitově se kdokoli může přesvědčit, že měl BOB spoustu kamarádů. Když jsme na jedné ze zkoušek přemýšleli jestli po roce zopakovat vzpomínkový koncert, napadlo někoho z nás najít nějaký konkrétní cíl pro BOBování. O dva týdny později přišly holky s tím, že ve škole mají kluka, kterému blbá choroba, zvaná Perthesova, překazila plány na další rošťárny. A bylo to.

    Jak se blížil čas konání, tím víc jsme se báli. Nebude to průšvih? Naše děsivé představy, že budeme mít v sále přesilovku, vzaly za své pár desítek minut před zahájením, kdy už byl sál plný. Plný lidiček, kteří přišli na muziku a k tomu pomoci svým drobným darem. Těch drobných darů se však sešlo tolik, že se rodiče při předávání neubránli dojetí. Toto vyvrcholení letošního BOBování mě přesvědčilo, že dobří lidé stále jsou. DĚKUJEME!!!

Děkujeme i za dary, které někteří kamarádi věnovali na dálku, protože se nemohli osobně dostavit:

• zaměstnanci z firmy SD – 1.strojírenská, a.s.
• pražská trampská kapela HLUBOKÉ NEDOROZUMĚNÍ
• pražský zpěvák RADEK TOMÁŠEK
• osečtí Pavla a Luboš TOUŠKOVI
• ředitel a zaměstnanci Základní školy v Oseku
• pražský písničkář JERONÝM LEŠNER
• zaměstnanci ZÁKLADNÍ ŠKOLY V OSEKU
• kamarádka a manažerka skupiny Panelákoví Fotři LAĎKA BUDILOVÁ
 
    A nakonec děkujeme těm, kteří svým darem umožnili zorganizování BOBování pro Mirka:

• PRODECO, a.s. Teplice
• GPMONT Litvínov
• NESPO plus, s.r.o. Teplice
• HAKIM Bílina
• BURDOVÁ Květinářství Osek
• JITKA HOROVÁ – Restaurace Beseda
• zámečnictví CHLOUBA JOSEF
• Zvuk Zámečník
• Ginevra
• Kapitán Kid
• Střepy Jihlava
• Střepy Světec
• Duo Passage
A co o BOBování pro Mirka napsali jinde?
Jan Dobiáš - Server Čert na koze.cz


Bob a Bobci
kapela

Copyright © 2014. All Rights Reserved

Powered By Imagine Media & Crossmind.cz